Do czego służą wkładki higieniczne?

Wkładki higieniczne to nie tylko wkładki, które są stosowane przez kobiety służące do higieny intymnych okolic, ale również urologiczne wkładki czy też wkładki na nietrzymanie moczu, które stosowane są zarówno przez kobiety jak i także przez mężczyzn. Wiele osób się zastanawia, po co one w ogóle są?

Wiele osób, szczególnie mężczyźni, zastanawiają się do czego one służą. Otóż już sama nazwa wskazuje na to, że dłużą do zachowania higieny w okolicach intymnych. Higieniczna wkładka jest powszechnie stosowana przez kobiety chroni przed wilgocią bieliznę oraz zabrudzeniem fizjologiczną wydzieliną – upławami, śluzem czy też menstruacyjnym krwawieniem.

Wkładki higieniczne redukują również bardzo nieprzyjemny zapach. Sprawia to wszystko, że kobietom dają one poczucie suchości, komfortu jak i także świeżości. Urologiczne wkładki natomiast są wkładkami na nietrzymanie moczu. Osoby, które się zmagają z nietrzymaniem moczu stosują absorpcyjne środki, a więc wkładki urologiczne, pieluchy anatomiczne oraz podpaski na nietrzymanie mocy. Urologiczne wkładki wchłaniają mocz, redukują bardzo nieprzyjemny zapach moczu oraz także zabezpieczają przed przeciekaniem moczu. Wśród nich właśnie są higieniczne wkładki dla panów oraz wkładki dla kobiet.

Wkładki dla kobiet

Małe, prawie niewyczulane oraz cienkie wkładki higieniczne (https://www.bee.pl/bio-organic-foods-wkladki-higieniczne-30-szt_p768.html) chronią każdą kobietę przed zabrudzeniem bielizny wydzieliną z pochwy – upławami, śluzem czy też miesięcznym krwawieniem. Kobiety stosują zwykle wkładki przed samą miesiączką w celu ochrony swojej bielizny przed zakrwawieniem lub też pod koniec miesięcznego krwawienia, kiedy może się wydobyć z pochwy wydzielina brunatna.

Wkładek higienicznych używają także kobiety, które tampony stosują podczas miesiączki. Chodzi o to, aby zabezpieczyć przed poplamieniem bieliznę. Wkładki higieniczne stosuje się także podczas owulacji, kiedy to z pochwy wydobywa się znacznie większa ilość śluzu. Higieniczne wkładki pomocne są również podczas upławów – wydzielinie nieprawidłowej z pochwy, która świadczy już o infekcji. Upławy są także charakterystyczne dla bakteryjnego zakażenia pochwy mają często bardzo nieprzyjemny zapach rybi. Tutaj na pewno ze sporą pomocą przychodzą wkładki higieniczne perfumowane redukujące ten nieprzyjemny zapach.

Niektóre kobiety się decydują na noszenie higienicznych wkładek codziennie, gdyż im to zapewnia poczucie suchości oraz świeżości oraz zabezpiecza nas przed zabrudzeniem wydzieliną z pochwy. Na pewno warto z nich korzystać. Każda kobieta powinna regularnie korzystać z wkładek, a będzie się czuła pewnie.

Hand obraz autorstwa Racool_studio - www.freepik.com